הנגשת אתרי וורדפרס

מתוך המודעות ההולכת וגוברת לכך שלאנשים ולהם מוגבלויות יש זכות מלאה להשתתפות שווה בכל רבדי החיים, אוגדו יחדיו תקנות הנגישות לשירות. תקנות אלו מבטיחות שפלח זה של האוכלוסייה יוכל למצות את זכויותיו עד תום וליהנות משוויון מלא ככלל האנשים. הדבר אינו שונה, גם כאשר מדובר בגלישה באינטרנט, במיוחד בעולם הנוכחי, בו הרשויות השונות והמוסדות הציבוריים שואפים לייעל את מערך השירותים שלהם ומציעים ערוצי שירות אינטרנטיים כאלו ואחרים.

תקנות הנגישות לשירות

על פי תקנות הנגישות לשירות, אשר נכנסו לתוקפן לא מזמן, על כל אתר אינטרנט בישראל אשר מספק שירותים לכלל הציבור הרחב להנגיש את שירותיו לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות. זאת על מנת שאנשים ולהם מוגבלות יוכלו ליהנות מכל השירותים המוצעים באתרי האינטרנט השונים, באותה מידת נוחות לה זוכים הגולשים האחרים. תקנות אלו למעשה מאגדות תחתן מגוון רחב של תחומים החל בהנגשה פיזית של המקומות בהם ניתנים השירותים, דרך התאמת דרכי הגישה והאופן שבו נמסר המידע וכלה להנגשת ערוצי השירות השונים.

הנגשת אתרי וורדפרס - מהכלל אל הפרט

הנגשת אתרי וורדפרס נעשית על פי התקן הישראלי ובהתאם להנחיות בין-לאומיות. בעזרת הנגשת האתר אנשים בעלי מוגבלויות שונות יכולים לעשות שימוש בשירותים המוצעים באתר בקלות ובנוחות.

ישנן מספר רמות של נגישות כאשר מידת הנגישות של כל אתר תקבע על סמך סוג האתר ואופי השירותים שהוא מציע. כך למשל אתרים של רשויות או מוסדות ציבוריים צריכים להיות בעלי רמת נגישות גבוהה במיוחד לעומת אתרים של חברות או אנשים פרטיים. כיום ניתן לבנות אתר מונגש מאפס או כאשר מדובר באתר וורדפרס, לכלול באתר קיים תוסף וורדפרס משלים בהתאם לחוק הנגשת אתרים ועל פי מידת הנגישות הדרושה. בפועל אתר מונגש הוא כזה אשר יאפשר לכל אדם בעל מוגבלות לגלוש בו בצורה אפקטיבית ויעילה.

כיצד הנגשת האתר באה לידי ביטוי בפועל?

אם נצא רגע מהמרחב הווירטואלי אל העולם האמיתי הרי שבעלי מוגבלויות זהו שם גנרי לסוגים שונים של בני אדם שאינם כמקשה אחת, כמו לדוגמה אנשים בעלי מוגבלות ראיה, אנשים מוגבלים מבחינת תנועה פיזית, אנשים המוגבלים מבחינה קוגניטיבית, אנשים עם מוגבלות שמיעה וכיוצא בכך.

הודות להנגשת אתרים מבוססי וורדפרס, ניתן להתאים את האתר לצרכיהם השונים של בעלי מוגבלויות, בהתאם לסוג האתר ולרמת הנגישות הדרושה לו. כך למשל אתר מונגש יכלול לרוב את הפונקציות הבאות: תוכנה אשר מספקת חלופה ווקלית לטקסטים כתובים, הוספת כתוביות לתמונות או לקטעי וידאו, מנועי חיפוש מובנים אשר מאפשרים התמצאות קלה יותר באתר, אפשרות להגדיל ולהקטין את העמוד כנדרש, שימוש בניגודיות של צבעים על מנת להקל על הקריאה, עיצוב פשוט של האתר, הבלטת קישורים וכן הלאה.


הצעת מחיר לבניית אתר וורדפרס?

מעוניינים בהקמת אתר וורדפרס מעוצב ומתקדם?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

תחזוקה אחריות שירות